Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.06.2021 17:32 (Üye) Soru : iski su sayacı alımı ihalesi ile iskideki hurda su sayaçlarını aldık. yerine su sayacı sattık. trampa usulu ve 7 aydır sgk den ilişiksizlik yazısı alamıyoruz ki alıp yazıyı teminat mektubumuzu alalım iskiden. iski tüm malları kabul etti ödemelerimizi yaptı. ama sgk müdürlüğü ilişiksizlik yazımızı vermiyor. gerekçe olarak da bu ürünün üstüne logo basılmış. bu özel imalata girer şeklinde yorum yapıyorlar. ama su sayacı her yerde satılan bir su sayacı bir standartı var yani.iski sadece amblem olsun dedi. amblem yaptırdık oda fabrika üretiyor ben fabrikadan alıyorum iskiye satıyorum. sgk dosyası açsam kimi çalıştıracağım. sgk da sarıldı buna vermiyor yazımızı. sgk mı haklı bizmi yanılıyoruz. yada bu işin doğrusu nedir. yardımlarınızı rica ediyoruz.

Cevap : İhale işi için SGK da nasıl bir dosya açtınız ? Asgari işçilik hesaplaması yapmadınız mı ? SGK nın ilişiksizlik vermeme gerekçesini yazılı aldınız mı ? İski bu konuda nasıl görüş veriyor ?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.