Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2021 15:19 (Üye) Soru : İyi günler, 01 temmuz itibariyle e faturaya geçecek olan müşterimiz için başvuru işlemleri yapılmıştır. Burada ayrıca e fatura başvurusu ile birlikte mecburiyet gereği e arşiv başvurusu da yapılmıştır. Burada e fatura başvurusunda 01 temmuz olarak işaretlendi fakat e arşiv başvurusu yaparken başvuru tarihini 01 temmuz olarak seçme durumu olmadığı için şimdi kullanmaya başlıyorum seçeneği işaretlendi. Sormak istediğim soru, müşterimiz bugün fatura kesmek istediğinde e arşiv sisteminde alıcısı e fatura kullanıcısı olana e arşiv ft. kesilmez uyarısı gelmektedir. Burada 01 temmuz olmadan e fatura sisteminden mi kesmemiz gerekiyor, e arşiv portaldan kesilemiyor. E fatura geçiş işlemimiz henüz yapılmadıysa nasıl bir işlem yapmamız gerekiyor. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz. İyi çalışmalar.

Cevap : Merhaba; e-fatura ve e-arşiv fatura kayıtlı kullanıclar listesini kontrol ediniz lütfen sisteme aktif olarak tanımlanmışmı mükellefiniz sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.