Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2021 13:06 (Üye) Soru : Sayın Yetkili , Müşterimize e-arşiv portal üzerinden e arşiv faturası düzenledik.Bununla birlikte firma bize tür değişikliği yaptığını (limited den a.ş.) faturayı iptal etmemizi ve A.ş. kesmemizi istedi. İptal talebi oluşturduk.(Bİzim ekranımızda iptal aşamasında görünüyor).Müşteri firma ise iptal/ itiraz talepleri ekranında görmediği için talebi kabul edemediğini, hatta kestiğimiz bu faturayı adıma düzenlenen belgeler kısmında görmediğini bellirtti.Sorunu nasıl çözebiliriz.Teşekkürler.

Cevap : Merhaba; İlgili muhatap hangi çalışma senaryolu ile çalışıyorsa; GİB portal ise mali mühür/e-imza ile GİB portala bakabilir Özel entegratör veya entegrasyon ile çalışıyorsa 5bin/30 bin portalından kontrol edebilir iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.