Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.06.2021 14:01 (Üye) Soru : ÜSTADIM BİNEK OTOLARLAR İLGİLİ CEVAVINIZ GELDİ FAKAT NEDEN BU KADAR KARIŞIK VE ANLAŞILMAZ HALDE GÖNDERİYORSUNUZ ALO 189 50. SIRADAYIZ SİZ BİZLERE BÖYLE KANUNU YAZIP GEÇİYORSUNUZ.SORUM ŞU NET OLARAK BU BİNEK OTONUN KDVSİNİ GİDEREMİ ATIYORUZ YOKSA İNDİRİM KONUSU YAPABİLİYORMUYUZ

Cevap : KANUNU YAZIP GEÇMİYORUZ. GÖNDERDİĞİMİZ YAZIDA KANUN METNİ HİÇ YOK. YAZININ TAMAMINDA HESAPLAMA VE MUHASEBE KAYDI VARDIR. ÖRNEK ÇOK NET VE ANLAŞILIR YAZILMIŞTIR. ON BİNLERCE KİŞİYE BU ÖRNEK GÖNDERİLMEKTEDİR. BU ÖRNEK ŞEKLİNİN GİB TEBLİĞLERİNDE VEYA SİRKÜLERİNDE BULMAZSINIZ. YAZIMIZI BİR KEZ DAHA DİKKATLİCE OKUYUNUZ. BİNEK OTONUN KDV Sİ İSTEĞE BAĞLI OLARAK GİDERDE YAZILIR. MALİYETE DE YAZILIR TERCİH MÜKELLEFİN DİR. BİNEK OTOMOBİLLERİN KDV Sİ KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ 1985 DEN BERİ İNDİRİLMEMEKTEDİR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.