Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.06.2021 14:32 (Üye) Soru : Üstadım çok teşekkürler binek oto ikinci açıklama beni net bir şekilde aydınlattı. şimdi başka bir sorum olacak ticari araç 26.05.2021 de satıldı .Vergi mükellefi olmayan şahısa satıldı fatura kesilecekmi? kesilecekse 26.05.2021 satış tarihi .Unutulduğu için bugün kesebilirlermi?

Cevap : Daha önce gönderdiğiniz yazımızı okumanıza sevindim. Eleştiri yapmadan yazıyı bir kaç kez okumak da yarar vardır. Yazımız Faydalı olmuş ise bu bizi mutlu eder. Ticari işletmeye kayıtlı Taşıtlar veya ATİK ler kime satılır ise satılır ise satılsın Fatura düzenlenmesi zorunludur. Düzenlenen faturada KDV hesaplanır. Faturayı bu gün düzenleyebilirsiniz .Ancak ileride yapılacak vergi incelemesi sonucu Fatura bedeli üzerinden % 10 Özel usulsüzlük cezası uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.