Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2021 13:43 (Üye) Soru : Merhaba, Veterinerlik faaliyeti yapmak isteyen bir mükellef adayı var. Şahıs Şirketi açmak istiyor. Faaliyeti arasında Veterinerlik hizmeti (muayene) ve ticari mal alım satımı olacak. Veterinerlik Faaliyeti dolayısıyla Serbest Meslek Defteri mükellefiyeti ticari mal alım satım dolayısıyla da İşletme Hesabı Mükellefiyeti olarak iki mükellefiyet mi açılacak, Nasıl bir yol izleyeyim? Şimdiden teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Cevap : Veterinerlik Faaliyeti dolayısıyla Serbest Meslek Defteri tutacak e-smm düzenleyecek, Ticari mal alım satım dolayısıyla da İşletme Hesabı göre defter tutacak fatura düzenleyecek Tek mükellefiyet kurulur iki ayrı gelir için VD sicilde işlem yapılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.