Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2021 13:49 (Üye) Soru : Merhabalar, Soru -1:) 01.07.2021 tarihi itibarıyla e-faturaya geçen, tamamına yakın perakende satış yapan, alıcıları NİHAİ TÜKETİCİLER olan ve bu satışları için sözkonusu fiş kesme sınırı kuyumcular için 2021 yılı için 4.500 TL ancak e-faturaya geçtiğinde bu fiş kesme sınırının ne kadar olacağını öğrenmek istiyoruz. Soru-2:) Fiş Kesme Sınırını aşan satışlar için mi sadece e-arşiv ft kesilecek yoksa limit altında kalan her satış için mi e-arşiv fatura kesilecek bu konuda da aydınlatırsanız seviniriz. işlem sırası nasıl olacak bilgi fişi - e-arşiv fatura şeklinde mi olacak 4500TL YN ÖKC den NİHAİ TÜKETİCiLERe satış gerçekleştirebilirler mi?

Cevap : 1-ÖKC düzenleme sınırında bir değişiklik yok.2021 yılı başındaki rakamlar yıl sonuna kadar devam eder. 2-Niahi tüketiciye yapılan satış için 30.000 TL na kadar kağıt fatura düzenlenebilir. Rakam sınırı olmaksızın istenir ise e-arşiv fatura düzenlenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.