Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2021 09:42 (Üye) Soru : Merhaba, Özel esaslar nedeni ile izahat istenmiş firma İlgili dönemler KDV beyanına Kanuni süresinden sonra düzeltme beyanı vermiştir. KSS DZT KDV beyanı 16/03/21 de verilmiştir. 213 VUK 341 e göre VZCZ kesilmiş olup Uzlaşma tercih edilmiştir. 1-Matrah ve KDV artırımı yaparsak (ilgili yıllar için) az önce bahsettiğim KSS verdiğimiz düzeltme KDV beyanlarını geri çekme(işlem iptali) yapabilir miyiz? 2- Matrah ve KDV artırımı yapmamız birşeyi değiştirmiyorsa, KSS Düzelttiğimiz KDV (vergi aslı) nın %50 sini mi ödeyeceğiz? Şimdiden teşekkür ederim..

Cevap : Verilen beyanname geri çekilmez. Uzlaşma sonucu için 7326 sayılı yasa hükümlerinden yararlanılır.Ayrıca KDV artımı bu olaya bağlı kalmaksızın her zaman vardır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.