Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.07.2021 14:04 (Üye) Soru : Merhabalar, ay içerisinde günlük çalışma saatinden fazla izin alan personelin gün olarak kesintisini yapmak gerekir mi? Örneğin ayın farklı günlerinde 2 saat, 2 saat, 3 saat, 1 saat , 1 saat , 1 saat gibi eksik saatleri olan personelin sadece saat toplamını mı kesmek gerekir yoksa günlük çalışma saatini tamamlayan kısmını gün olarak geriye kalanı saat olarak mı kesmek gerekir? Not: Firma saat ücreti olarak personelin maaşını hesaplatıyor. Cumartesi-pazar çalışılmadığı için hafta içi çalışma saatleri 45 saate tamamlanıyor. Bilgilerinizi rica ediyorum.

Cevap : Aslolan Çalışanların fiili olarak çalışmış oldukları her saat başına belirtilen saatlik ücretin çarpımı ile ödenmektedir. Ücret dönemi içerisinde çalışmış olduğu toplam saatin belirlenen saat ücreti çarpımı ile hesaplanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.