Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2021 17:19 (Üye) Soru : Ltd.Şti sahibi Mükellefimin Mısır Uyrukludur. önceden Kapanışını verdiği Şahıs firmasının 2018 ve 2019 yılları ile ilgili Denetmende İncelemede ve sonuçlanmadı. Şahıs Fİrmasi olarak Bookıng Rezervasyon yapma işlemleri olup yurtdışından gelecek olanların Rezervasyon işlem ücretleri şahsın Türkiyedeki Banka Hesabına geliyor ve burada bununla ilgili olarak ta herhangi bir fatura belge düzenlenmediğinden burada bununla ilgili vergilendirme de Türkiye de söz konusu değil 2018 ve 2019 yılları toplam hacim ise 900.000 TL tutarında bununla ilgili burada Matrah arttırımı mı yapmak uygun olur yoksa yurtdışında beyan edilmesini sağlamak mı daha uygundur bU kONUDA bilgi rica ediyorum Şimdiden Teşekkür ederim

Cevap : İşlemler konusunda bilgi sahibi olmadığımız için yorum yapamayız.Ancak her mükellef matrah artırımında yararlanabilir. Diğer taraftan Varlık barışından dolayı yurt dışındaki değerler 31/12/2021 tarihine kadar getirilir. İki olay farklı anlam ve hüküm ifade eder.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.