Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.07.2021 10:54 (Üye) Soru : Soru : Üstadım, yanımızda çalışan yabamcı işçi çalışma izni içinde memleketine gitti pandemi sürecinde ülkeye dönemedi, ücretsiz izinli gösterdik şimdi işten çıkış yasağı bitti ve kişi dönmeyeceğini söyledi , hangi çıkış kodu ile çıkış yapabiliriz. 30/06/2021 çıkış yapabilirim. 04.07.2021 18:40 Tarihinde Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanına birimine sorulmuş. Cevap : İşçinin işe gelmeme bildirimini dikkate alarak işe gelmeme ile çıkış yapabilirsiniz. Fesih yasağını beklemenize gerek bulunmamaktadır. Çıkış Kodu: 22- Diğer Nedenler Olarak yapılabilirmiyim. (Kişi Yurtdışında her hangi bir yazı gönderemiyoruz. Devamsızlık Yazısı gibi)

Cevap : Kişinin yurtdışına çıkışı pasaportu ile tescillidir. Dolayısıyla çıkış kodu işe gelmeme olarak seçmeniz doğru olanı ama diğer nedenlerde farklı bir sonuç oluşturmayacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.