Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.07.2021 11:31 (Üye) Soru : ÜSTADIM İYİ GÜNLER. BİR MÜKELLEFİME 2020 YILINDA KAYITLARIMIZDA OLAN FATURANIN ÇIKARILMASI TALEBİYLE DEFTER VE BELGELER İSTENDİ VE FATURA SAHİBİNİN FATURA DÜZENLEMEDEN İNCELENDİĞİ SÖYLENDİ BİZDE ALIŞLARIMIZIN GERÇEK OLDUĞUNU BİLDİRDİK VE BUNA KARŞILIK FATURALARIN ÇIKARILMASI DÜZELTME BEYANI VERİLMESİ SÖYLENDİ BİZDE SİZ RESEN YAPIN BİZ DAVA YOLUNA GİDİCEZ DEDİK. MÜKELLEFİME YİNE AYNI YIL RESEN TUTAR ÇIKARILDI VE UZLAŞMAYA GİRDİK İNDİRİM YAPMADILAR VE UZLAŞAMADIK. SONRA DAİREYE TAHAKKUK VE TEBLİĞ EDİLMEK ÜZERE YAZI GÖNDERDİLER VE BİZE DAİRE 21.06.2021 TARİHİNDE ANCA İHBARNAMELERİ TEBLİĞ ETTİ. MÜKELLEFİMDE AF ÇIKTI DİYE UĞRAŞMAMAK İÇİN 7326 SAYILI AFDAN YARARLANMAK İSTEDİ. İHBARNAMEYE İSTİNADEN 3/A DİLEKÇESİ GÖNDERDİK DAİRE İSRARLA 4/A DAN İŞLEM YAPILMASININ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR. SEBEP OLARAK DA 21.06.2021 TARİHİNDE TEBLİĞ YAPILDIĞI İÇİN AF KANUNUNDAN SONRA OLDUĞUNDAN 4/A OLACAK DİYOR. 3/A KESİNLEŞMEMİŞ VEYA DAVA SAVHASINDA OLAN CEZALAR İÇİN BİZDE BU SEBEPDEN O DİLEKÇEYİ GÖNDERDİK. MÜKELLEFİN CEZASI 3-A MI YOKSA 4/A KAPSAMINDAMI DEĞERLENDİRMELİYİZ VE EĞER 3/A İSE BUNU DAİREYE NASIL İZAH ETMELİYİZ ZİRA DİNLEMİYORLAR

Cevap : ALACAK KESİNLEŞMEMİŞTİR. 4/A KAPSAMINDA OLDUĞU GÖRÜŞÜNDEYİZ. VD DE KONUYA VAKIF MD.MV VEYA MD. İLE GÖRÜŞÜNÜZ.ÇÖZÜM OLMAZ İSE KONUYU İST.VD.BŞK NA İLETİNİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.