Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.08.2021 14:59 (Üye) Soru : Sayın danışman, Belirsiz süreli sözleşme ile 01.10.2019 tarihi itibariyle birlikte çalıştığımız personelimiz iş sözleşmesini 31.07.2021 tarihinde istifa dilekçesini yazarak tek taraflı olarak sonlandırmıştır (yeni bir iş bulması nedeni ile). Kendisine belirtilmesine rağmen ihbar süresini kullanmadı. İşveren olarak kendisinden ihbar tazminatı talep ediyoruz.Bildiğimiz kadarı ile ücretinden kesinti yapılamıyor.Nasıl bir yol izlemeliyiz, tahsilat nasıl yapılmalı, tahsilat sonucunda gelir vergisini ilgilendiren bir husus varmıdır. Bilgi rica ediyorum

Cevap : İhbar tazminatı formunu düzenleyip işçinin yazılı onayı alınır ve işyerinden ücret alacağı var ise bunun bordrosu düzenlenir. işçiye ödeme yapılırken tahsilatta yapılabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.