Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.08.2021 15:43 (Üye) Soru : Merhaba, 16.06.2021 de mükellef talebiyle sözleşmeyi fesih ettim. Sonraki süreçte mükellef ile görüşmemizde defter ve belgeleri almasını istedim ama gelip almadı. Ben de vergi dairesine yazı yazıp defter ve belgeleri teslim etmek istediğimde firmanın faal olduğunu ve kendilerine teslim edebileceğimi vergi dairesinin teslim almayacağını yazan bir yazı ile bana cevap verdiler. Şu an hala firma faal ve benim elimde defter ve belgeleri var. Ne yapmalıyım? Firmanın merkez adresinde kimse yok. Konu hakkında bilgi rica ediyorum.

Cevap : Müşterinin bilinen adresine noterden yazı gönderin Yazıda defter ve belgelerin alınmaması halinde sorumlu olmayacağınız belirtiniz Yazı tebliğ edilmez ise noter yazısını saklayarak sorumluluk dan kurtulursunuz.Bu aşamadan sonra ne yapılacağı konusunda bizimde bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.