Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.08.2021 16:06 (Üye) Soru : Merhaba, işletme defteri olan mükellefin ocak ayına ait 1 adet işlenmemiş SATIŞ faturası ortaya çıktı mükellefin sırası ile Ocak, Şubat, Mart devreden kdv si olup, nisan ayı ödenecek kdv si ve mayıs haziran aylarında yine devir eden kdv si vardır. ilk 3 ay da ki devir kdv ilgili faturanın kdv sini ekledikten sonra yine devir eden olarak devam ediyor fakat nisan sonrası ödenecek kdv ye dönüyor karşılamıyor. konu hakkında nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. tüm dönemlere mi düzeltme vereceğiz yoksa sadece ödeme çıkan dönemlere mi ? teşekkürler.

Cevap : Tüm KDV beyannamelerinin düzeltilmesi gerekir.Diğer taraftan Süresinde kayıt yapılmayan fatura 2021/1. dönem Geçici vergi beyannamesini de etkileyeceği için 2021/1. dönem geçici vergi beyannamesi de düzeltilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.