Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.08.2021 13:02 (Üye) Soru : Merhaba, sorum GEKAP beyannamesi ile ilgili, tüzel kişilik bir müşterim banyo dolabı üretimi yapmakta,(toptan olarak) üretmiş olduğu dolapları satmış olduğu mağazalara gönderirken karton ambalaj kullanmaktadır. Bu karton ambalajla ilgili gekap beyannamesi verip ödeme yapılmalı mıdır? 1-Katılım payından karton ambalajı aldığımız ambalaj firması mı sorumlu? 2-Katılım payından kullanan olarak biz mi? sorumluyuz. 3-Katılım payından dolabı sattığımız mağazalar mı ? sorumlu teşekkürler.

Cevap : Kullanılan Karton kutular ambalaj olarak gekap ile beyan edeceksiniz. Konu ile ilgili olarak hazırladığımız Rehberi aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/09042019_poset_uygulama_rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.