Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.08.2021 15:26 (Üye) Soru : Sayın Danışmanımız. 1. 05.08.2021 işe giriş bildirgesi ile işe girişini yapmış olduğumuz işçi işbaşı yapmayıp kendisinden 13.08.2021 tarihine kadar haber alamadık. sgk çıkış kodu gün sayısı gibi bildirimler nasıl yapılmalı kendisi ne çalışmış oldu nede kendisine ödeme yapılmamış oldu. işyeri bünyesinde üç gün üst üste işe gelmediğinden kendisinden haber alınamadığından iş feshi yapılmıştır denilerk tutanak tutulmuştur. on günlük süre geçmeden 05.08.2021 çıkış yapabilrimiyiz gün sayısız fakat çıkış kodu olarak ne kullanmalıyız. 2. İşçi iveren şartları taşıdığında 27103 teşvikli muhasebe elamanı olarak smmm stajı mali müşavirlik büromda başlatabilirmiyim? Stajlar mutlaka teşviksizmi olmalı. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Cevap : 1. İşe gellmeme kodu olan 15 kod devamsızlık seçilmelidir. 2. Stajyer de işçidir ve hak kazanılan teşvikleri kullanabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.