Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.08.2021 13:55 (Üye) Soru : SELAMLAR, KISMİ SÜRELİ ÇALIŞAN PERSONELİM DOĞUM İZNİNE AYRILDI. BİR AYDA 15 GÜN İŞE GELMEKTEDİR. DOĞUM İŞ GÖREMEZLİK RAPORUNU AYLIK 15 GÜN OLARAK MI VERMEM GEREKİYOR. DOĞUM İZNİ SON GÜN NE ZAMANDIR (09/08/2021 Tarihinde izne çıktı. 09/08/2021-30/08/2021 ARASI İŞGÖREMEZLİK RAPORUNU NE ZAMAN SİSTEMDEN ONAYLAMAM GEREKİYOR BİLGİ VERMENİZ RİCA OLUNUR.SAYG.

Cevap : am zamanlı çalışan işçiler ile kısmi zamanlı (part-time) çalışan işçiler arasında yasal koşullar bakımından bir fark yok. Yasal koşulları yerine getiren kısmi zamanlı çalışan işçiler de analık ödeneği alabilir. 1) Kadın işçinin doğum öncesi analık izni nedeniyle rapor aldığı tarihte sigortalılık halinin devam etmesi, 2) Doğum tarihinden önceki 1 yıl içinde en az 90 gün priminin ödenmiş olması, 3) Doğumun gerçekleşmiş olması. raporu sisteme aylık olarak girebilir tamamını sonunda da onaylayabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.