Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.08.2021 12:55 (Üye) Soru : Üstadım;. 2016 yılları için İdarenin isteği ile KDV beyannamemizden ilgili firmanın KDV lerini düşerek beyannamelerimizi verdim. Ancak 7326 dan istifade ile verilebileceğini sonradan öğrendim.Dairemize bu KDV beyanlarının TERKİNİ için dilekçe verdim. Dairemiz yapılan bu tahakkuklarının terkin edildiğini bildirdi. bu işlen sonun da baktığımda İnteraktifte borç gözükmüyordu. Beyannameyi buğün tekrar KSS DZT ve 7326 ile verdim Sadece pul çıktı.DAİRE ile görüşmemde daha önce vermiş olduğum KDV beyannamelerini İPTAL etmem gerektiğini belirtti. Daha önce vermiş olduğum bu KDV beyannamelerimi NASIL İPTAL EDEBİLİRİM . Desteğiniz için peşinen teşekkürlerimle

Cevap : Daha önce vermiş olduğunuz KDV beyannamesinin NASIL İPTAL EDİLECEĞİ Konusunda TEKNİK bilgimiz yok. GİB e beyan bölümü ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.