Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.08.2021 14:34 (Üye) Soru : Değerli üstadım; 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapacağımız kurumlar ile ilgili Gerçek Faydalanıcı Bildirim formunu doldururken dönem olarak neyi seçeceğiz. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Cevap : 31/08/2021 Tarihine kadar verilecek ilk form; MÜKELLEFİN GİB İNTERNET VERGİ DAİRESİ ŞİFRESİ kullanılarak giriş yapılır. Sayfada açılan başlıklardan "'Diğer Bildirim ve Bilgi Girişleri' menüsünde ki “Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bildirim Formunu” doldurulur. Formda yer alan ; TÜRÜ : Mükellefiyet grubu seçilecek YILI : 2021 AY: AĞUSTOS ÜLKE : T.C. İl, ilçe ve Adres bilgileri ve formdaki ilgili alanlar doldurulacaktır. (Açıklayıcı bilgiler Formun “Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bildirim Formuna Ait Bilgiler” bölümündedir.) Formun “Bildirimlerim” sayfasında yer alan Dönem aralığı bölümü için Ocak 2021 ve Ağustos 2021 seçilir .Önceden kayıt edilen bilgiler listelenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.