Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.08.2021 16:25 (Üye) Soru : merhaba , firmamız e fatura mükellefidir. 1 - firmamızın kagıt fatura mükelleflerine düzenledigi, E-ARŞİV Faturalar mevcuttur. Firmamız 07/2021 dönemi BS formunda , bu faturaları , eski usulde manuel olarak beyan edecek midir? 2 - Normalde kagıt fatura mükellefi olan A firması , bize 6.000.-tl lik faturayı GIB portali üzerinden E-ARŞİV Fatura olarak kesmiştir. Biz bu faturayı, BA formunda eski usulde manuel beyan edecekmiyiz? tesekkurler

Cevap : 1-Fatura düzenlediğiniz mükellefin durumu sizi ilgilendirmemektedir Sizin düzenleyeceğiniz e fatura ve ,e-arşiv faturalar B formuna yazılmaz 2-Aldığınız e -ariv faturada B formuna yazılmaz. SONUÇ : e-fatura , e-arşiv faturalar alışda da satışda da B formuna yazılmaz. Limiti aşan KAĞIT fatura B formuna YAZILIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.