Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.08.2021 17:01 (Üye) Soru : MERHABA, BEN 29.07.2021 / 08.08.2021 ARASI COVİD-19 NEDENİ İLE HASTANEDE YATTIM. GEÇEN AYIN BEYANLARI İÇİN MÜCBİR SEBEP TALEBİM ONAYLANDI. 08.09.2021 TARİHİNE KADAR SÜRE VERİLDİ. HAZİRAN DÖNEMİ KDV, BA BS BEYANLARINI NORMAL ONAYLA SORUNSUZ ONAYLAMAYA BAŞLADIM. ANCAK MUHSGK BEYANNAMESİNDE SGK BİLDİİRMLERİ KISMINDA HATA VERİYOR. HATADA YASAL SÜRESİ DIŞINDADIR İBARESİ YER ALMAKTADIR. HAZİRAN 2021 DÖNEMİ MUHSGK BEYANLARIMI "NORMAL SÜRESİ İÇİNDE SEÇİMİ İLE" VEREBİLMEM İÇİN NE YAPMAM LAZIM?.. YADA FARKLI BİR SEÇİM YADA BAŞVURUMU YAPMAM GEREKİYOR?.. DÖNÜŞÜNÜZÜ RİCA EDERİM. SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM. ÖNEMLİ NOT: BEYANI PAKETLERKEN TAHAKKUK NEDENİ HANESİNE "YASAL SÜRESİ İÇİNDE" ve "MÜCBİR SEBEP" olarak ayrı ayrı paket yaptım ama ikisinde de hata vermiştir.

Cevap : GEÇMİŞ OLSUN BEYANNAME FORMATIN DAKİ HATA KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK. GİB E-BEYAN BÖLÜMÜ İLE GÖRÜŞÜNÜZ.SAĞLIKLAR DİLERİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.