Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.08.2021 16:24 (Üye) Soru : Merhaba bir mükellefim için 2019 yılına sadece gmsi açısıdan matrah artırımı yapmaya çalıştığım zaman "Bildirilen yıl için bu türde mükellefiyet kaydı bulunamadı!" hatası veriyor. 2019 yılında mükellef yurt dışında yaşıyordu burada adına kira,iş yeri kirası gösterilmiş vs ama pişmanlık ile beyan vermek için eksik fazla tutarı tespit edemiyoruz. Tespit edebildiğim kısım için pişmalık ile beyanname verip sonra matrah artırımı yapmamız mümkünmüdür ?

Cevap : Beyanname verecek kişinin İkametin bulunduğu yerdeki VD de mükellefiyet açılacak ve aşağıdaki linkde belirtilen rehbere göre 7326 SK dan yararlanılarak beyan verilebilir. PİŞMANLIK İLE VERİLECEK BEYAN LİNKİ https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/7326_Pismanlik.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.