Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.08.2021 10:57 (Üye) Soru : Sayın Danışman; Mükellef yurt dışı müşterilere sosyal medya danışmanlık hizmeti veriyor. Müşterilerini Google Ads' ye verdiği internet reklamından buluyor. Ay içinde değişik tarihlerde hizmet bedeli karşılığı fatura düzenliyor (302 | 11/1-a). Google ekstresi ise ayın son günü tarihiyle düzenleniyor. Yüklenilen internet üzerinden verilen reklam hizmeti ödemeleri, satış fatura tarihinden sonra olması nedeniyle kdv iade talebini nasıl yapmalıyım. Bir sonraki ayda indirilecek ve yüklenilecek fatura listesine yazabilir miyim ? Teşekürler.

Cevap : Satışın fatura tarihinden sonra olası diye bir işlem olmaz.Satış yapıldığı tarih de fatura düzenlenir.İade hakkı doğuran işlem var ise iade talep edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.