Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.08.2021 12:43 (Üye) Soru : GERÇEK FAYDALANICI BİLDİRİMİNİ BÜTÜN LİMİTED VE ANONİM ŞİRKETLERDE VERECEKMİYİZ. VE BUNLARIN DIŞINDA GERÇEK KİŞİLERDEN EK LİSTEDE GÖSTERİLENLER VERİLECEK Mİ ? ( ÖR: EMLAKÇI , GANYAN BAYİ , SMMM , GALERİLER ) . İSMMMO'NUN 25.08.2021 TARİHLİ PAYLAŞIMINDA "Başka bir ifade ile bu kişi ve kuruluşlar ( SMMM ,YMM ler dahil) 31/08/2021 ve takip eden dönemler “Gerçek Faydalanıcı Bilgisi Bildirimi Formu” vermeyeceklerdir. " DİYE BİR MADDE VAR . BURDAN ANLADIĞIMIZ GERÇEK KİŞİLERDEN HİÇ KİMSEYE Mİ VERMEYECEĞİZ . YOKSA SADECE SMMM 'LER İÇİNMİ VERMEYECEĞİZ.

Cevap : Bildirim ile ilgili açıklama ve tebliği aşağıdaki linkdedir. Yazıyı inceleyiniz https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2730/Mevzuat-Dosya/Gercek-faydalaniciya-iliskin-bildirim-formu-hakkinda-aciklama-ek-25082021.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.