Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2021 14:19 (Üye) Soru : merhaba , Bilgisayar alım satımı işi yapan LTD Sirketimize , işyerinde kullanmak üzere 2019 yılında 2. EL olarak aldıgımız bir binek araç var. aracın Noter Satış sözleşmesinde , KASKO DEGER : 150.000.-TL'dir. SATIŞ BEDELİ : 113.500-TL+ %1 KDV = 114.635.-TL dir. Şirket, yenilemek amacı ile aracı acilen elden cıkarmak istiyor. bende aracı satın aldıgımız noter satıs sözleşmesindeki degerlerin belli bir limit altına inebilecegimizi , diger türlü satış faturasını kesemeyecegimizi söyledim. 1 - Biz bu aracımızı en düşük kaç TL ye satış faturasını kesebiliriz ? tesekkurler.

Cevap : En düşük diye bir fiyat olmaz. Gerçek satış fiyatı ne ise o bedel den Fatura düzenlenir.Düzenlenecek faturada % 1 KDV hesaplanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.