Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2021 14:33 (Üye) Soru : Merhabalar, Mali Müşavirlik hizmetini LTD.ŞTi olarak tek ortaklı olarak yürütmekteyim. “Gerçek Faydalanıcı Bilgisi Bildirimi Formu” ; SMMM , YMM, AVUKAT ve 529 Seri Numaralı VUK Genel Tebliğin 4 (2) tebliğde sayılan diğer kurum ve kişiler den GİB TARAFINDAN TALEP edilesi halinde verilecektir denmektedir bu durumda 529 no’lu VUK Genel Tebliğinin hükümleri kapsamında Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bildirim Formuna Ait Bilgileri bizim doldurmamız gerekiyormu şimdiden teşekkür eder hayırlı çalışmalalr dileriz.

Cevap : Mali müşavirlik hizmetini bireysel değil ; KV mükellefi olarak vermektesiniz.Tebliğe göre KV mükellefleri formu vermek zorundadır. Bahsettiğiniz "Talep edilmesi " hali GV mükellefi olan SMMM YMM ve Avukatlar için geçerlidir.Siz mesleki kazanç değil TİCARİ kazanç elde eden Kurumum ortağısınız .Formu verecek ve sizin bilgileriniz yazılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.