Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.09.2021 09:31 (Üye) Soru : Merhaba, 01.07.2021 tarihinden itibaren BA VE BS Formlarına e fatura ve e arşiv faturalar beyan edilmeyecektir. 1-bankaların bize düzenlemiş oldukları lesing işlemleri ilişkin fatura yerine dekont adı altında bir belge ile matrah kdv şeklinde bize gelmektedir. 2-ithalatlar yine bize elektronik ortamda gelmemektedir. sorum bu belgeler BA FORMUNA İLAVE EDİLECEK Mİ. Bunlar e belge kapsamında mıdır. bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar

Cevap : 1-AŞAĞIDAKİ BELGELER DIŞINDAKİ TÜM BELGELER B FORMUNA YAZILACAK VUK Göre Düzenlenen Elektronik Belgeler : (VUK 509 Seri Nolu Gn.Tb.) e-Fatura e-Arşiv Fatura e-İrsaliye e-Müstahsil Makbuzu e-Serbest Meslek Makbuzu e-Gider Pusulası e-Bilet e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi e-Sigorta Poliçesi e-Döviz Alım-Satım Belgesi e-Dekont LESİNG ÖDEMESİ DEKONT İLE değil Fatura ile olur. 2-İthalat faturası kağıt olduğuna göre Ba formuna yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.