Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.09.2021 12:16 (Üye) Soru : Merhaba, 2021 Temmuz ayı Muhsgk beyannamesi ile ilgili sistemsel bir sorun yaşadık. Beyanname onaylanmasına rağmen Sgk tahakkuklarının onaysız kaldığını ödeme anında borç tahakkuk etmediği için farkettik. İşverenin bağlı olduğu sgk müdürlüğü ile konuştuk, isverensistemi@sgk mail adresini durumu izah eden bir mail atın dediler maili attık ancak henüz dönüş alamadık. Meslek arkadaşlarımızla konuştuğumuzda Haziran döneminde de benzer sorunu yaşayan işverenler olduğunu öğrendik. Haziran ayında Sgk müdürlüklerine bu sorunu yaşayan işverenlerin listeleri gönderilmiş bir şekilde cezasız çözülmüş. Bu konuda süreçi hızlandırabilmek adına önerebileceğiniz bir yöntem var mı ?

Cevap : Konunun çözümüne ilişkin prim tahsilat daire başkanlığı ile görüşmeniz gerekir. Mailinizi yönlendirmeniz halinde daha çabuk dönüş alacaksınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.