Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.09.2021 12:32 (Üye) Soru : Sayın danisman çalışan için 2020 Nisan Mayıs 2021 Mayıs Haziran ayları için kısa calisma ödeneğinden faydalanilmistir mükellefin çalışanı 30 09 2021 tarihinde 04 kod ile çıkış yapılmak istenmektedir 1.soru işsizlik maaşı alabilmesi için son 4 ay 120 gün SGK olması gerekiyor sa bu çalışan için 90 gün oluyor alabilir mi. 2.soru ise işsizlik maasi alınması durumunda önceden aldığı kısa çalışma ödenekleri işveren den faiz iyle beraber geri alınır mı acil cevap verirseniz sevinirim

Cevap : İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak, Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak, Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak, Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak, 2. neden kçö iade alınsın ? KÇÖ de kanunsuz yararlanma mı var ?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.