Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.09.2021 15:18 (Üye) Soru : merhaba , sabahki İŞKUR soruma ekdir. Biz yurt icinden ticari mal alım satımı yapan, 8 tane 4a sgk lı calışanı olan bir LTD STI yiz. cevabınızda " "4904 sayılı kanunun 21 inci maddesine göre ise "Kurum tarafından, kamu ve özel kesim işyerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, belirtilen süre içinde bilgi verilmesi zorunludur" demişsiniz. İŞKUR tarafından LTD STI mizden herhangi bir bilgi veya belge istenmedi. Biz şirket olarak yaklaşık 4 yıldır , her ay düzenli olarak AYLIK İŞGÜCÜ CİZELGESİNİ internet sitesinden veriyoruz. 8 tane 4-a çalışanımız var. 1 - Bunları düzenli olarak her ay İŞKUR sitesinden , İŞKUR AYLIK İŞGÜCÜ CİZELGESİ düzenleyip , her ayın İŞKUR sitesinden onaylıyoruz. Yalnız agustos ayında İŞKUR AYLIK İŞGÜCÜ CİZELGESİ verilmesi unutulmuş. buna ilişkin bir cezası var mıdır? 2 - var ise ne kadardır ? bir indirim talebinde bulunabilirmiyiz? tesekkurler

Cevap : Eğer önceden beri veriyor iseniz verneye devam etmeniz gerekir. Aylık olarak bildirimde bulunmayan işyerleri için Kanun'un 20/i maddesine göre “Kurum tarafından istenilen rapor, bilgi ve belgeler ile işgücü piyasasının izlenmesi için gerekli olan istatistiksel bilgileri Kurumca belirlenen süre içerisinde ibraz etmeyenlere” 2021 yılı için 5.896 TL idari para cezası uygulanacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.