Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.09.2021 15:45 (Üye) Soru : Sn. Danışmanımız; iyi günler dilerim. 2 yıl önceki SGK bildirgesindeki bir kişiyi, aynı iş yerinin farklı bir SGK dosyasına aktarmak için, eski bildirgelerin veriliş şekline göre (verildiği kanun maddelerine göre) iptal ederek, aktarılan dosya bildirgesinde 05510 dahil hiç bir kanun maddesine göre olmadan Kanunsuz şekliye (indirimsiz bildirge) mi Aylık bildirge düzenlememiz gerekmektedir. 05510 aylık bildirgelerine Ek olmaz ise; "Asıl bildirge" olarak kanun numarasız düz haliyle mi bildirgeler yaparak mı beyan etmek durumundayız. Görüşleriniz için teşekkür eder, Saygılar sunarız.

Cevap : Farklı dosya nakillerinde teşvik taşıyarak düzeltme yapılamayacaktır. Dilekçe ile bağlı bulunduğnuz sgm ile iletişime geçiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.