Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.09.2021 14:21 (Üye) Soru : Mrb. Bir avukat serbest meslek mensubu mükellefimiz. Bir vekalet ücreti davasını kazandı ve icra dairesine para yatırıldı. Mükellefimiz parayı tahsil etti. E_serbest meslek makbuzumuzu düzenleyeceğiz ancak; karşı taraf bu mahkeme kararını temyize götürdü belki bir yıl veya iki yıl sonra dava sonuçlanırsa ve kazarısa parayı iade edeceğiz. Bu durumda şuan E_ smk makbuzunu kesersek ve vergisini KDV sini ödersek temyizi kaybedersek işlem nasıl olacaktır. Yada bu para hesabımıza geçmiş olsa dahi temyiz sonucunu mu beklemeliyiz. Nasıl uygulama yapacağız saygılarımla

Cevap : Para hesabınıza geçmesi halinde e-smm düzenlenecektir. Dava kayıp edilir ise karşı tarafın sizi müşteriniz olan avukatınıza düzenleyeceği makbuz ise gider olarak kayıtlara alınır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.