Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.09.2021 11:37 (Üye) Soru : Merhaba 2021 temmmuzda 2 genç işe alındı . Son 6 aylık ortalama 0,67 yani 1,2,3,4. aylarda 1 kişi 5,6. ay da çalışan yok..... sistemde 6111 için 1+ olunca diyor... soru temmuzda işe başlayan 2 kişide 6111 den faydalanırmı .. yada sadece 1 personelmi yararlanacak... (başka çalışan yok) teşekkürler

Cevap : Ortalama sigortalı sayısı, kapsama giren sigortalının işe giriş tarihinden önceki altı aylık sürede Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmiş olan aylık prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı toplam sigortalı sayısının, aynı dönem aralığında Kuruma bildirim yapılmış ay sayısına bölünmesi suretiyle bulunmaktadır. Kapsama giren her bir sigortalı için ortalama sigortalı sayısının kaç olduğu, sigortalıların sisteme tanımlanmasının ardından 4447 Geçici 10. Madde Giriş programı vasıtasıyla hesap edilerek ekranda gösterildiğinden, kapsama giren her bir sigortalı için ortalama sigortalı sayısının işverenlerce/meslek mensuplarınca ayrıca hesaplanmasına gerek bulunmamaktadır. e-sgk işveren sitemi teşvik tanımlama kısmından işçinin TC si yazılarak yararlanıp yaralanamayacağı hakkında görüntü alıp işlem yapabilisiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.