Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.09.2021 16:12 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, Birlikte çalıştığımız mükelleflerimiz gelen faturalar arasında 2000 tl sınırını aşmadığı halde tevkifatlı kesilen veya haddi aştığı halde tevkifatsız kesilen faturalar ile karşılaşmaktayız. İlgili firma ile görüştümüzde ise genellikle konuya kayıtsız kalınmakta ve düzeltme yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda ne yapılması gerekiyor. Fatura olduğu gibi mi kayıda alınmalı yoksa olması gerektiği gibi mi? Bizim herhangi bir yaptırımla karşılaşma ihtimalimiz var mı?Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

Cevap : Sizin her hangi bir yaptırım ile karşılaşmanız söz konusu değilidir. Faturanın düzenlenmesinde sorumluluk mükellefin kendisine aittir.Size fatura nasıl gelmiş ise ona göre kayıt yapılır.Siz müşterinize gerekli bilgilendirme ve ikazınızı yazılı olarak (e-posta ile) yapınız
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.