Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.09.2021 10:56 (Üye) Soru : Merhaba Gerçek faydanılıcı Bildirimi 31/08/2021 son günü olmasına ragmen mevzuata bakmadıgımız için bildirim yapamadık.Vergi dairesi tarafından 2.500 tl öucz kesildi.Bu cezaya itiraz edebilirmiyiz.Kapsama yeni giren bir işlem oldugu için istisnası yokmudur.Vergi Dairesi tarafından uyarı yapılmadan direk ceza kesildi.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar

Cevap : Konuyu düzenleyen VUK 529 sayılı Genel tebliği 13/07/2021 tarihli Resmi gazete de yayımlanmıştır Tebliği ile ilgili açıklama odamızın web sayfasında yapılmıştır. VD ceza kesmek için uyarı yapmaz. Uygulama ilk olduğu için bir istisna olmaz.Kesilen ceza için elbette dava açma hakkı vardır. Mevzuat daki günlük değişiklikler için odamızın web sayfasını takip etmenizi öneririz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.