Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.09.2021 13:01 (Üye) Soru : merhabalar müşterimizin iki tane firması var ltd. ve a.ş. a.ş olan gebze teknokentte. ltd. olan firmamızda çalışan personelimiz (3 aylık personel) 27103 teşvik almaktadır. personeli teknokentteki firmamıza giriş yaparsak işkur desteği alabilirmiyiz.dosya değişikliği olduğundan 27103 alamayacağız fakat başka bir teşvik alınabilirmi? işkurun teknokent teşvikleri varmı? teşekkürler

Cevap : Ar-Ge/Tasarım ve destek personeli ile 4691 sayılı Kanununun geçici 2 nci maddesi uyarınca ücreti gelir vergisinden muaf olan personelin? ücretleri üzerinden hesaplanan sigorta primi işveren hissesinin yarısı, 31/12/2023 tarihine kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesine konulacak ödenekten karşılanmaktadır. e-sgk işveren sistemi teşvikler tanımlama işçinin TC sini yazarak uygun olan teşvikleri de görüntüleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.