Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.09.2021 15:21 (Üye) Soru : Değerli başkanlarım “gerçek faydalanıcı bildirimini”vermeyen firmaların şu an itibariyle bu bildirimi vermeleri halinde özel usulsüzlük cezası uygulanmayacak. Bu konuda meslektaşlarımızın bilgilendirilmesinde fayda var. Uygulanan özel usulsüzlük cezalarının kaldırılması ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. GENEL BAŞKAN EMRE KARTALOĞLU gerçek faydalanıcı bildirim formunu düzenlemeyenler hakkında gelen cezalar ile ilgili gelişme varmıdır?

Cevap : Tebliğe de Bildirimi vermeyenlere VUK hükümlerine göre ceza kesileceği belirtilmiştir. Bu konuda aşağıdaki linkde bulunan yazımız ile üyelere duyuru yapılmıştır. Bildirimin GİB bdp programında bu gün verilmesi halinde ceza hemen kesilmemektedir.Daha sonra VD tarafından ceza ihbarnamesi tebliği edilir. Ceza konusunda gelişme olması halinde üyeler bilgilendirilecektir. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2795/Mevzuat-Dosya/Gercek-faydalaniciya-iliskin-bildirim-formu-hakkinda-aciklama-ek-25082021.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.