Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.09.2021 13:17 (Üye) Soru : Soru: Sorum Mesai hesabı ile ilgili Personel Bir haftaki çalışması 53 saat 30 Dk. 45 Saatin üstü mesai 8 Saat 30 dk. olarak mi hesaplama yapmak lazım yoksa o hafta Mesai saatini 9 saat mi vermek lazım. Her hafta kendi içindemi değerlendirilmeli. Cevap:Sayın, Her hafta kendi zaman diliminde fazla çalışması hesaplaması yapılarak değerlendirilmelidir. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Haftalık Hesaplama neticesine göre Yarım saate kadar olan mesailer 1 saatemi tamamlanmalı Örnekteki giib 8:30 saat mesai 9 Saat olarakmı hesaplamaya alınmalı,

Cevap : Bir işyerinde işçi tarafından 20 dakika fazla çalışma yapılması durumunda yarım saat, 40 dakika fazla çalışma yapılması durumunda ise 1 saat olarak hesaplanacaktır. yarım saate kadar olanlar yarım saat yarım saati geçenler bir saat olarak dikkate alınmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.