Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.10.2021 16:38 (Üye) Soru : Merhaba. Bir süre önce kdv oranlarında değişiklikler yapılmıştı.Mobilyadaki kdv %18 den %8 e indirilmişti.30-09-2021 e kadar.Bununla ilgili bir bir süre uzatımı olmuşmudur.Son tebliğlerde mobilyada kdv oranlarının değiştiği yönünde hiçbir bilgiye ulaşamadık.Bilgi verebilirmisiniz.Tşk.

Cevap : Bilgiye ulaşamazsınız. Çünkü Mobilyada KDV oranı Ocak / 2020 den beri değişmedi . Aşağıdaki link de bulunana listedeki mobilyalar için KDV oranı % 8 olarak, listede yer almayan mobilyalar için ise % 18 KDV oranı uygulanır. Mobilya için oranlar Kalıcı olarak uygulanmaktadır. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1292/Mevzuat-Dosya/MOBILYA-KDV-ORAN.pdf Mevzuat daki değişlikleri web sayfamızdan takip etmenizi öneririz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.