Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.10.2021 13:29 (Üye) Soru : Gerçek Faydalanıcıya ait bilgi değişmesinde bilgileri İlk geçici dönemindemi girerek bildiricez. Değişim olarak ne anlamamız gerekir. Kişi Adres değiştirir bilgimiz olmazsa bu bir eksiklikmi yoksa Hisse devri Sermaye oranı değişimi veya Ortak tamamen değişir yeni biri girerse onun bildirimimi anlamamız gerekir.

Cevap : Değişimden ne anlaşılacağı konusunda 529 vuk tebliğinde açıklama olmadığı için detaylı yorum yapamıyoruz. Aşağıdaki bilgiler ve yeni yetkili atanmasında hisse oranı değişimi olması halinde VUK 529 GN Tb. Bildirimin şekli MADDE 7 – (2) Bildirim yapma yükümlülüğü getirilen kurumlar vergisi mükellefleri söz konusu beyannameler aracılığıyla; gerçek faydalanıcıların adı, soyadı, vatandaşlıkları, kimlik numaraları ve adresleri, varsa telefon, faks ve elektronik posta bilgileri ile gerçek faydalanıcılığın sebebini bildirirler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.