Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.10.2021 13:22 (Üye) Soru : üstad merhaba digital oyun üzerine internette bir site kuran mükellefim var. biz oyunda kullanıcılara oyun içerisinde ki her türlü lü karakteri satıyoruz oynayanlardan karakterde satın alıyoruz. sorum şudur. bizim bu işlemimiz aracılık olabilir mi? bizim aldığımız karakter sahipleri nihai tüketici çoguda 18 yaş altı biz bunlara gider pusulası düzenler sek stopa kesin tisi yapacak mıyız? ayrıca bunların gider pusulası imzalama şansı yok bunu nasıl yapacağız. bunların esnaf muaflığı yok yine de stopaj kesilir mi?

Cevap : Bahsettiğiniz ticari faaliyet hakkında bilgimiz olmadığı için yorum yapamıyoruz. GİB den yazılı görüş alınız.Esnaf muaflığından yararlanma ve şartları GVK 9. maddede belirtilmiştir. Hizmet aldığınız kişiler GVK 9. madde kapsamında değil ise GV mükellefi olması veya Bordronuzda olması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.