Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.10.2021 08:56 (Üye) Soru : sayın danışman ltd den a.ş. tür değişimi yapacağız .tescil olan tarihe kadar ltd den defter tutacaz tescil tarihi ile kapatıp 1 ay içindede eski ltdnin kurumlar beyannamesini verip işlemlerini sonlandıracağız a.ş içinde yeni ltd nin kapanış kaydını a.ş. için açılış kaydı ile bütün defterleri yeniden bastırıp işlemlere devam edeceğiz. yani bu dönüşümden sonra açılış kapanış defter basma gibi tam bir uygulama yada ltd den a.ş. ye dönüşüm de bütün kurmlar için ne uygulama yapılacağı ito vergi dairesi sgk vbg...bu işlemleri sırasıyla örnekleri ile anlatan bir makale gönderebilirmisniz.. teşekkürler..

Cevap : Odada makale stoku diye bir uygulama yok. Böyle bir makale için İnternet arama motorlarından ulaşabilirseniz veya yayımlanmış kitaplardan bilgi alabilirsiniz oda yayın organı Mali çözüm dergisini inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.