Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.10.2021 15:21 (Üye) Soru : merhaba. 6111 sayılı kanunla çalışan işçi gecen ay çıktı. 1 ay sonra tekrar gelmek istiyor. %50 indirimli tanımlamıştık bu indirim devam eder mi. yoksa yeni giriş olacağı için bu hak kaybolmuş oluır mu

Cevap : 6111 sayılı teşvik devamı olan bir teşvik olup yararlanma açısından başka şartlarda taşımaktadır. İşveren Yönünden 6111 Teşviki; Aylık prim ve hizmet belgesi Kuruma yasal süresinde verilmiş olmalı, Primler yasal süresi içinde ödenmeli, Kayıt dışı sigortalı çalıştırılmamalı, Borcu varsa, bu borçlar yapılandırılmış veya taksitlendirilmiş olmalı, Prim, idari para cezası ve bunlara ilişkin gecikme zammı ve cezası borcu bulunmamalı, Yararlanma süreleri erkeklere ve kadınlara, sahip olunan belgelere ve yaşa göre değişmektedir. Bu bağlamda e-sgk işveren sistemi teşvik tanımlama bölümünden işçinizin TC kimlik numarasını yazarak teşvik sorgulaması yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.