Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.10.2021 14:22 (Üye) Soru : Merhaba, Sgk ilave istihdam teşvikinde, işyeri yönünden aranılan şartlarda "Tahakkuk eden sigorta primlerinin yasal süresi içinde ödenmesi" şartı geriye dönük ne kadarlık bir süreyi kapsamaktadır? "Yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının bulunmaması" şartına uyum sağlamakla birlikte bir kaç dönem önce sehven yasal süresinden sonra ödeme yapılan sgk primi olan bir işveren için tekrar ne zaman ilave istihdam teşviğinden yaralanılabilir? Teşekkürler

Cevap : Teşvikten yararlandığı tarihte Yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının bulunmaması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.