Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.01.2022 15:47 (Üye) Soru : Merhaba, GİB E-Arşiv Portal üzerinden yurtdışı ihracat faturası istisna olarak düzenlendi. Karşı firma ABD'de bulunan bir şirket. Kesilen faturada yazılan KG bilgisi yanlış olduğu için gümrükten yeni fatura talep ediliyor. Kesilen fatura iptal talebi oluşsa bile karşı taraftaki firma onaylayamadığı için iptal talebi onaylanmayacak. Yeni faturayı kesip altına diğer faturanın yanlış ve iptal olduğu yazılması ilk faturanın iptal olması için yeterli mi? Yada ilk faturayı nasıl iptal edebiliriz/gösterebiliriz?

Cevap : Merhaba; 5bin 30 bin portalı üzerinden faturayı düzenlediyseniz, işleme ilişkin itiraz işlemi oluşturup, firma yurtdışında olduğundna ters kaydını aldıktan sonra yeni fatura düzenleyip, açıklamasına iptal edilen fatura numarasını ve muhteviyatını yazabilirsiniz iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.