Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.10.2021 15:01 (Üye) Soru : Merhabalar, 1- 22/01/2021 tarihinde ofis açışı yaptım. Yanımda işçi çalışmayacak, kira giderim yok, tapu babamın üzerine. Böyle bir durumda muhtasar beyannamesi 3 ayda bir boş mu verilecek. Yoksa muhtasar beyannından muaf olabilir miyim. muhtasar beyannamesi vermesem olur mu? 2- İşyeri açılışımı bu gün itibariyle yaptım. Odaya teslim edilmesi gereken evrakları hemen mi teslim etmem gerek. Yoksa yoklama geldikten sonra mı? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Cevap : 1-Muhtasar beyannameden muaf diye bir işlem olmaz. VD müracaat ederek şayet sicilde muhtasar beyanname bölümü açılmış ise kapatılması için dilekçe veriniz.Konu hakkında VD den bilgi alınız. 2-Odadaki bürokratik işlemler için Oda ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.