Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.10.2021 09:14 (Üye) Soru : Şirketimizin çalışanlarından birisi 27103 teşvik şartlarına uyuyor. Ancak kısmi süreli olarak çalışıyor. (Ayda 15 gün) bu durumda kısmi süreli çalışan personeli 27103'ten faydalandırabilir miyiz. Kısaca teşvik için tam zamanlı çalışma şartı var mı? teşekkürler şimdiden.

Cevap : MESLEK LİSELERİNDE OKUMAKTA İKEN VEYA YÜKSEK ÖĞRENİMLERİ SIRASINDA STAJA TABİ TUTULAN ÖĞRENCİLER, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELERDE GÖREVLİ BURSİYERLER İLE 2547 SAYILI KANUN UYARINCA ÜNİVERSİTELERDE KISMİ ZAMANLI ÇALIŞTIRILAN ÖĞRENCİLERDEN BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLUNANLAR ya da Meslek Liselerinde Okumakta İken Veya Yüksek Öğrenimleri Sırasında Staja Tabi Tutulan Öğrenciler İle 2547 Sayılı Kanun Uyarınca Üniversitelerde Kısmi Zamanlı Çalıştırılan Öğrencilerden Bakmakla Yükümlü Olunmayanlar değil ise yararlanabilir. E*sgk işveren sistemi teşvik ve tanımlamalar bölümünden işçinizin TC sini yazarak da sorgulama yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.