Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.11.2021 10:22 (Üye) Soru : Merhabalar. 17103 nolu teşvikten 2020/7 ayda bir kere yaralanan ve aynı işyerinde 13 ay çalışıp çıkan bir çalışan için ; 1- Bir ay yaralandığı için 12 ay hakkından geriye 11 ay daha yararlanma hakkı kalır mı ? 2- Aynı işyerinde 13 ay çalıştığı ve ilk ayda teşvikten yaralanıp sonraki 12 ayda yararlanmadiysa geriye kalan 11 aylık kullanılmamış teşvik hakkı bitmiş mi kabul edilir. Sonuçta yararlanmak isteseydi 11 ay daha yaralanabilirdi ama örneğin kalan 11 ayda işyeri sigorta primini ödemedi olarak varsayarsak. Bu örnekteki işçi için işkur 11 ay daha teşvik hakkı var diyor ama sigortanın potansiyel teşvik sorgulama ekranında hak yok görünüyor. Teşekkürler ???????>?

Cevap : teşviğin diğer şartlarının yerine getirilmesi halinde kalan süreler için yararlanması gerekmektedir. E-sgk işveren sistemi teşvik tanımlama bölümünden işçinizin TC kimlik numarasını girerek teşvik sorgulaması yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.