Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.11.2021 17:01 (Üye) Soru : 2. *Grup: Talep Edilince Bildirim Yapmak Zorunda Olan Yükümlüler* başlığı altında: k) *Kıymetli maden, taş veya mücevher alım satımı yapanlar ile bu işlemlere aracılık edenler,* Yukarıdaki başlık ve maddeye göre; iki gerçek kişi tarafından kurulan, 1.sınıf Bilanço usulü defter tutan adi ortaklık şeklinde kurulmuş KUYUMCU iş yeri için talep edilince bildirim yapmak zorunda olduğumuz düşüncesiyle gerçek faydalanıcı bildirimi yapılmadı. Emin olmak için görüşünüzü almak istedim. Teşekkür ederim.

Cevap : Kolektif şirketlerde şirketi temsile yetkili kimse veya ortak, eshamsız komandit şirketlerde komandite ortaklardan biri ve ADİ ORTAKLIKLAR Adına En Yüksek Ortaklık Payına Sahip Kişi, Türkiye’de yönetim merkezi olan veya Türkiye’de mukim yöneticisi olan yabancı ülkede kurulmuş trust ve benzeri teşekküllerin yöneticileri, mütevellileri veya temsilcileri, GERÇEK FAYDALANICIYA İLİŞKİN BİLDİRİM FORMU vermek zorundadırlar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.